Round 1
|
28 July, Thursday
|
Lernayin Artsakh – Van
|
|
0:1
|
|
29 July, Friday
|
Pyunik – Ararat
|
|
0:1
|
|
Noah – Alashkert
|
|
3:4
|
|
30 July, Saturday
|
Urartu – Ararat-Armenia
|
|
1:0
|
|
BKMA – Shirak
|
|
0:1
|
|
|
|
Round 2
|
5 August, Friday
|
Noah – Lernayin Artsakh
|
|
0:1
|
|
Alashkert – Ararat
|
|
2:0
|
|
6 August, Saturday
|
Van – BKMA
|
|
2:2
|
|
7 August, Sunday
|
Shirak – Urartu
|
|
0:2
|
|
9 November, Wednesday
|
Ararat-Armenia – Pyunik
|
|
0:0
|
|
|
Round 3
|
10 August, Wednesday
|
Ararat – Ararat-Armenia
|
|
0:2
|
|
11 August, Thursday
|
Lernayin Artsakh – Alashkert
|
|
0:1
|
|
BKMA – Noah
|
|
2:2
|
|
12 August, Friday
|
Pyunik – Shirak
|
|
1:0
|
|
Urartu – Van
|
|
0:1
|
|
|
|
Round 4
|
18 August, Thursday
|
Alashkert – Ararat-Armenia
|
|
1:1
|
|
Lernayin Artsakh – BKMA
|
|
1:1
|
|
19 August, Friday
|
Noah – Urartu
|
|
0:6
|
|
Shirak – Ararat
|
|
0:0
|
|
20 August, Saturday
|
Van – Pyunik
|
|
1:0
|
|
|
Round 5
|
25 August, Thursday
|
BKMA – Alashkert
|
|
2:4
|
|
26 August, Friday
|
Ararat – Van
|
|
1:0
|
|
27 August, Saturday
|
Urartu – Lernayin Artsakh
|
|
2:3
|
|
Ararat-Armenia – Shirak
|
|
3:0
|
|
28 August, Sunday
|
Pyunik – Noah
|
|
3:0
|
|
|
|
Round 6
|
1 September, Thursday
|
Alashkert – Shirak
|
|
3:0
|
|
Van – Ararat-Armenia
|
|
0:4
|
|
2 September, Friday
|
Noah – Ararat
|
|
0:0
|
|
Lernayin Artsakh – Pyunik
|
|
0:1
|
|
3 September, Saturday
|
BKMA – Urartu
|
|
1:4
|
|
|
Round 7
|
7 September, Wednesday
|
Ararat – Lernayin Artsakh
|
|
1:2
|
|
Shirak – Van
|
|
1:1
|
|
8 September, Thursday
|
Ararat-Armenia – Noah
|
|
3:0
|
|
9 September, Friday
|
Urartu – Alashkert
|
|
1:1
|
|
11 September, Sunday
|
Pyunik – BKMA
|
|
3:1
|
|
|
|
Round 8
|
15 September, Thursday
|
Alashkert – Van
|
|
0:0
|
|
Noah – Shirak
|
|
1:3
|
|
16 September, Friday
|
BKMA – Ararat
|
|
2:1
|
|
Lernayin Artsakh – Ararat-Armenia
|
|
0:1
|
|
18 September, Sunday
|
Urartu – Pyunik
|
|
2:1
|
|
|
Round 9
|
29 September, Thursday
|
Ararat – Urartu
|
|
0:2
|
|
Ararat-Armenia – BKMA
|
|
1:0
|
|
30 September, Friday
|
Pyunik – Alashkert
|
|
5:1
|
|
Shirak – Lernayin Artsakh
|
|
1:2
|
|
1 October, Saturday
|
Van – Noah
|
|
2:2
|
|
|
|
Round 10
|
8 October, Saturday
|
Ararat – Pyunik
|
|
1:0
|
|
Ararat-Armenia – Urartu
|
|
1:0
|
|
9 October, Sunday
|
Alashkert – Noah
|
|
5:0
|
|
10 October, Monday
|
Van – Lernayin Artsakh
|
|
1:1
|
|
Shirak – BKMA
|
|
1:0
|
|
|
Round 11
|
13 October, Thursday
|
Ararat – Alashkert
|
|
0:1
|
|
14 October, Friday
|
Lernayin Artsakh – Noah
|
|
0:0
|
|
Urartu – Shirak
|
|
1:0
|
|
BKMA – Van
|
|
0:3
|
|
16 October, Sunday
|
Pyunik – Ararat-Armenia
|
|
2:1
|
|
|
|
Round 12
|
18 October, Tuesday
|
Van – Urartu
|
|
0:1
|
|
Noah – BKMA
|
|
0:0
|
|
19 October, Wednesday
|
Alashkert – Lernayin Artsakh
|
|
2:1
|
|
20 October, Thursday
|
Shirak – Pyunik
|
|
0:1
|
|
Ararat-Armenia – Ararat
|
|
2:1
|
|
|
Round 13
|
22 October, Saturday
|
Urartu – Noah
|
|
3:1
|
|
23 October, Sunday
|
BKMA – Lernayin Artsakh
|
|
0:1
|
|
24 October, Monday
|
Ararat – Shirak
|
|
0:1
|
|
25 October, Tuesday
|
Ararat-Armenia – Alashkert
|
|
4:1
|
|
23 February, Thursday
|
Pyunik – Van
|
|
-:-
|
|
|
|
Round 14
|
28 October, Friday
|
Van – Ararat
|
|
0:2
|
|
Lernayin Artsakh – Urartu
|
|
1:2
|
|
29 October, Saturday
|
Alashkert – BKMA
|
|
1:0
|
|
Shirak – Ararat-Armenia
|
|
0:5
|
|
30 October, Sunday
|
Noah – Pyunik
|
|
0:1
|
|
|
Round 15
|
2 November, Wednesday
|
Ararat-Armenia – Van
|
|
4:0
|
|
Shirak – Alashkert
|
|
0:2
|
|
3 November, Thursday
|
Urartu – BKMA
|
|
1:0
|
|
4 November, Friday
|
Ararat – Noah
|
|
2:1
|
|
5 November, Saturday
|
Pyunik – Lernayin Artsakh
|
|
1:1
|
|
|
|
Round 16
|
8 November, Tuesday
|
Van – Shirak
|
|
2:1
|
|
9 November, Wednesday
|
Alashkert – Urartu
|
|
0:0
|
|
11 November, Friday
|
Lernayin Artsakh – Ararat
|
|
0:0
|
|
12 November, Saturday
|
BKMA – Pyunik
|
|
1:1
|
|
Noah – Ararat-Armenia
|
|
1:2
|
|
|
Round 17
|
12 November, Saturday
|
Van – Alashkert
|
|
1:0
|
|
7 December, Wednesday
|
Ararat-Armenia – Lernayin Artsakh
|
|
0:0
|
|
Shirak – Noah
|
|
2:0
|
|
8 December, Thursday
|
Ararat – BKMA
|
|
1:0
|
|
Pyunik – Urartu
|
|
0:3
|
|
|
|
Round 18
|
19 November, Saturday
|
Lernayin Artsakh – Shirak
|
|
0:0
|
|
Noah – Van
|
|
2:2
|
|
21 November, Monday
|
Urartu – Ararat
|
|
2:1
|
|
BKMA – Ararat-Armenia
|
|
2:2
|
|
Alashkert – Pyunik
|
|
1:2
|
|
|
Round 19
|
27 November, Sunday
|
Lernayin Artsakh – Van
|
|
0:2
|
|
28 November, Monday
|
BKMA – Shirak
|
|
0:1
|
|
Noah – Alashkert
|
|
3:2
|
|
29 November, Tuesday
|
Pyunik – Ararat
|
|
2:0
|
|
Urartu – Ararat-Armenia
|
|
0:3
|
|
|
|
Round 20
|
2 December, Friday
|
Noah – Lernayin Artsakh
|
|
2:0
|
|
Van – BKMA
|
|
0:1
|
|
3 December, Saturday
|
Alashkert – Ararat
|
|
0:1
|
|
Shirak – Urartu
|
|
2:3
|
|
4 December, Sunday
|
Ararat-Armenia – Pyunik
|
|
1:1
|
|
|
Round 21
|
26 February, Sunday
|
BKMA – Noah
|
|
0:1
|
|
Ararat – Ararat-Armenia
|
|
1:3
|
|
27 February, Monday
|
Lernayin Artsakh – Alashkert
|
|
1:3
|
|
28 February, Tuesday
|
Pyunik – Shirak
|
|
4:1
|
|
Urartu – Van
|
|
2:0
|
|
|
|
Round 22
|
3 March, Friday
|
Lernayin Artsakh – BKMA
|
|
0:3
|
|
4 March, Saturday
|
Van – Pyunik
|
|
1:3
|
|
Alashkert – Ararat-Armenia
|
|
0:0
|
|
5 March, Sunday
|
Shirak – Ararat
|
|
2:1
|
|
Noah – Urartu
|
|
0:2
|
|
|
Round 23
|
9 March, Thursday
|
BKMA – Alashkert
|
|
1:1
|
|
Ararat-Armenia – Shirak
|
|
1:3
|
|
10 March, Friday
|
Pyunik – Noah
|
|
2:0
|
|
Urartu – Lernayin Artsakh
|
|
3:0
|
|
11 March, Saturday
|
Ararat – Van
|
|
1:0
|
|
|
|
Round 24
|
15 March, Wednesday
|
BKMA – Urartu
|
|
0:2
|
|
Lernayin Artsakh – Pyunik
|
|
0:6
|
|
16 March, Thursday
|
Van – Ararat-Armenia
|
|
1:2
|
|
Alashkert – Shirak
|
|
3:0
|
|
17 March, Friday
|
Noah – Ararat
|
|
2:1
|
|
|
Round 25
|
30 March, Thursday
|
Ararat – Lernayin Artsakh
|
|
2:0
|
|
31 March, Friday
|
Shirak – Van
|
|
1:0
|
|
Pyunik – BKMA
|
|
3:0
|
|
1 April, Saturday
|
Urartu – Alashkert
|
|
1:0
|
|
Ararat-Armenia – Noah
|
|
3:0
|
|
|
|
Round 26
|
8 April, Saturday
|
BKMA – Ararat
|
|
0:1
|
|
Alashkert – Van
|
|
3:1
|
|
9 April, Sunday
|
Lernayin Artsakh – Ararat-Armenia
|
|
0:2
|
|
10 April, Monday
|
Urartu – Pyunik
|
|
1:3
|
|
Noah – Shirak
|
|
3:3
|
|
|
Round 27
|
14 April, Friday
|
Ararat-Armenia – BKMA
|
|
2:1
|
|
15 April, Saturday
|
Shirak – Lernayin Artsakh
|
|
1:0
|
|
Ararat – Urartu
|
|
0:0
|
|
16 April, Sunday
|
Pyunik – Alashkert
|
|
1:0
|
|
Van – Noah
|
|
1:1
|
|
|
|
Round 28
|
19 April, Wednesday
|
Shirak – BKMA
|
|
1:1
|
|
20 April, Thursday
|
Alashkert – Noah
|
|
3:0
|
|
Van – Lernayin Artsakh
|
|
4:0
|
|
21 April, Friday
|
Ararat – Pyunik
|
|
0:2
|
|
Ararat-Armenia – Urartu
|
|
2:2
|
|
|
Round 29
|
24 April, Monday
|
Lernayin Artsakh – Noah
|
|
0:2
|
|
25 April, Tuesday
|
BKMA – Van
|
|
5:1
|
|
Ararat – Alashkert
|
|
2:4
|
|
26 April, Wednesday
|
Pyunik – Ararat-Armenia
|
|
4:1
|
|
Urartu – Shirak
|
|
3:1
|
|
|
|
Round 30
|
30 April, Sunday
|
Alashkert – Lernayin Artsakh
|
|
1:0
|
|
Noah – BKMA
|
|
1:2
|
|
1 May, Monday
|
Van – Urartu
|
|
0:5
|
|
Shirak – Pyunik
|
|
0:4
|
|
2 May, Tuesday
|
Ararat-Armenia – Ararat
|
|
2:1
|
|
|
Round 31
|
6 May, Saturday
|
Pyunik – Van
|
|
4:0
|
|
7 May, Sunday
|
Ararat – Shirak
|
|
0:0
|
|
Urartu – Noah
|
|
1:0
|
|
8 May, Monday
|
BKMA – Lernayin Artsakh
|
|
2:1
|
|
9 May, Tuesday
|
Ararat-Armenia – Alashkert
|
|
0:1
|
|
|
|
Round 32
|
14 May, Sunday
|
Van – Ararat
|
|
3:1
|
|
Noah – Pyunik
|
|
1:3
|
|
15 May, Monday
|
Alashkert – BKMA
|
|
1:2
|
|
16 May, Tuesday
|
Lernayin Artsakh – Urartu
|
|
0:4
|
|
Shirak – Ararat-Armenia
|
|
0:2
|
|
|
Round 33
|
19 May, Friday
|
Ararat – Noah
|
|
1:0
|
|
20 May, Saturday
|
Pyunik – Lernayin Artsakh
|
|
2:0
|
|
Shirak – Alashkert
|
|
0:1
|
|
21 May, Sunday
|
Ararat-Armenia – Van
|
|
4:1
|
|
Urartu – BKMA
|
|
1:0
|
|
|
|
Round 34
|
24 May, Wednesday
|
Lernayin Artsakh – Ararat
|
|
0:3
|
|
25 May, Thursday
|
Van – Shirak
|
|
3:0
|
|
BKMA – Pyunik
|
|
1:1
|
|
26 May, Friday
|
Noah – Ararat-Armenia
|
|
2:1
|
|
Alashkert – Urartu
|
|
3:2
|
|
|
Round 35
|
29 May, Monday
|
Ararat – BKMA
|
|
1:1
|
|
30 May, Tuesday
|
Shirak – Noah
|
|
0:2
|
|
Van – Alashkert
|
|
0:1
|
|
31 May, Wednesday
|
Ararat-Armenia – Lernayin Artsakh
|
|
0:0
|
|
1 June, Thursday
|
Pyunik – Urartu
|
|
0:1
|
|
|
|
Round 36
|
3 June, Saturday
|
Noah – Van
|
|
1:0
|
|
4 June, Sunday
|
Lernayin Artsakh – Shirak
|
|
0:1
|
|
BKMA – Ararat-Armenia
|
|
2:5
|
|
5 June, Monday
|
Alashkert – Pyunik
|
|
1:2
|
|
Urartu – Ararat
|
|
1:1
|
|
|